خط فراوری خشکبار

خط فرآوری خشکبار گروه صنعتی سیفی

خط فرآوری خشکبار گروه صنعتی سیفی یک خط کامل برای فرآوری انواع خشکبار مانند پسته، بادام، بادام زمینی است. این خط فرآوری در دو نوع و با ظرفیت های 300 کیلوگرم و 600 کیلوگرم در ساعت ساخته و تولید می شود. یکی از ویژگی های مهم این خط هوشمند بودن آن است. یعنی خط به وسیله سنسورهای تعبیه شده بر روی دستگاه ها قابلیت کنترل داشته و به محض پر شدن مخزن ها، خط متوقف می شود. همچنین این خط قابلیت کنترل از راه دور به وسیله تلفن همراه را نیز دارد. این خط فرآوری از دستگاه های مختلفی تشکیل شده که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

دستگاه پوست سخت شکن 

دستگاه پوست سخت شکن گروه صنعتی سیفی برای شکستن مغز انواع محصولات خشکباری به کار می رود. در واقع از این دستگاه می توان به عنوان دستگاه بادام شکن، پسته شکن، گردوشکن، فندق شکن و غلاف شکن بادام زمینی استفاده کرد. از مزایای مهم این دستگاه می توان به دقت بسیار بالای آن در مغز کردن محصولات مختلف خشکباری اشاره کرد.

دستگاه سورتینگ غلطکی

دستگاه سورتینگ غلطکی گروه صنعتی سیفی برای اندازه بندی و سورت کردن محصولات در اندازه های مختلف در خط فرآوری به کار می روند. دستگاه سورتینگ غلطکی می تواند محصولات مختلفی چون بادام، پسته و بادام زمینی را در 6 انداازه مختلف سورت کرده و خروجی های با کیفیت و یکنواختی را به شما تحویل دهد. از قابلیت های این دستگاه می توان به سورت تک تک و دانه به دانه محصولات اشاره کرد. این نوع سورت کردن موجب می شود تا در فرآیند فراوری آسیبی به محصولات وارد نشود.

دستگاه جداکننده پوست از مغز (دستگاه بادکش صنعتی)

دستگاه جداکننده پوست از مغز گروه صنعتی سیفی در واقع مکملی برای دستگاه پوست سخت شکن محسوب می شود. پس از مغز کردن محصولات توسط دستگاه پوست سخت شکن، این دستگاه مغز و پوست های درهم ریخته شده را از هم جدا می کند. از این دستگاه می توان برای جدا کردن پوست از مغز بادام، پسته، گردو و تخمه آفتابگردان استفاده کرد. از ویژگی های مهم دستگاه جداکننده پوست از مغز دقت بالای این دستگاه است. برخلاف دستگاه های جداکننده موجود در بازار این دستگاه می تواند با دقت بالای 95 درصد پوست و مغز محصولات را از هم جدا کند. 

نوار نقاله دستچین

نوار نقاله دستچین گروه صنعتی سیفی در انتهای خط فرآوری خشکبار قرار می گیرد. این نوار به منظور جداکردن ضایعات باقی مانده در محصولات نهایی و خالص کردن محصول نهایی به کار می رود. نوار نقاله دستچین گروه صنعتی سیفی با عرض 68 سانتی متر و در سه طول 4، 6 و 8 متر عرضه می شود. از ویژگی های این خط می توان به مجهز بودن به اینورتر برای تنظیم دور دستگاه و همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع اشاره کرد.