خط فرآوری پسته گروه صنعتی سیفی

خط فرآوری پسته گروه صنعتی سیفی یک خط تمام هوشمند است برای فرآوری انواع پسته به کار می رود. کار این خط فرآوری پس از گرفتن پوست نرم پسته و خشک کردن آن آغاز می شود. خط فرآوری پسته سیفی شامل دستگاه های پوک شکن پسته، جدا کننده پوست از مغز پسته، سورتینگ پسته و نوار دستچین پسته می شود. این خط بسته به تعداد دستگاه هایی که در آن به کار می رود می تواند ظرفیتی بین 300 تا 600 کیلوگرم بر ساعت را داشته باشد. خط فرآوری پسته گروه صنعتی سیفی از ماشین آلات با کیفیتی تشکیل شده است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

دستگاه پوک شکن پسته (پسته شکن)

دستگاه پسته شکن گروه صنعتی سیفی یکی از دستگاه های خط فرآوری پسته است که برای شکستن پوست سخت انواع پسته به کار می رود. مهم ترین مزایای این دستگاه دقت بالای آن در مغز کردن پسته و همچنین همه کاره بودن آن است. یعنی از این دستگاه می توان به عنوان دستگاه بادام شکن و گردو شکن نیز استفاده کرد. البته دقت مغز کردن این دستگاه برای پسته و دیگر محصولات بیش از 95 درصد می باشد. همچنین ظرفیت این دستگاه برای شکستن پسته حدود 100 الی 150 کیلوگرم در ساعت است.

دستگاه جداکننده پوست از مغز پسته

پس از شکستن پوست سخت پسته ها توسط دستگاه پوک شکن، این دستگاه پوست و مغز پسته ها را از هم تفکیک می کند. این دستگاه نیز به علت راندمان بالایی که در جدا کردن پوست و مغز پسته دارد، در نوع خود کم نظیر است.

دستگاه سورتینگ پسته

سورتینگ پسته خود به تنهایی یکی از مشاغل پر درآمد حوزه فرآوری محسوب می شود. یعنی شما تنها با سورت کردن پسته می توانید ارزش افزوده زیادی را از طریق فروش محصولات خود بدست بیاورید. البته دستگاه سورتینگ پسته گروه صنعتی سیفی در خط فرآوری پسته هم قرار می گیرد و می تواند پسته های با پوست و یا مغز پسته را به خوبی و بدون کوچکترین آسیب فیزیکی به محصولات در 6 سایز مختلف سورت کند.

نوار دستچین پسته

نوار دستچین پسته معمولا در انتهای خط فرآوری پسته قرار می گیرد. کارکرد این نوار به این صورت است که محصولات فرآوری شده برای بازبینی نهایی به روی این نوار قرار می گیرند و ضایعات و یا محصولات نا مرغوب باقی مانده، توسط نیروی کار از محصولات مرغوب و نهایی جداسازی می شوند. پس از این کار محصولات نهایی آماده بسته بندی و عرضه به بازار می شوند.

خط فراوری پسته سیفی

قابلیت های خط فرآوری پسته گروه صنعتی سیفی

مجهز به سیستم HMI & PLC

خط فرآوری پسته گروه صنعتی سیفی کاملا هوشمند بوده و به وسیله سیستم HMI & PLC که در کنار آن تعبیه شده است، می توان خط فرآوری را از راه دور و به وسیله یک مانیتور کاملا کنترل کرد.

مجهز به سنسورهای کنترل سطح بار مخزن

تمامی ماشین آلات به کار رفته در خط فرآوری پسته سیفی، مجهز به سنسورهای کنترل سطح بار هستند. در واقع به محض این که مخزن یکی از دستگاه ها اعم از دستگاه سورتینگ و پسته شکن به حد کافی پر شده باشند، خط فرآوری به صورت اتوماتیک متوقف می شود. این کار موجب جلوگیری از سر ریز شدن بار در دستگاه ها می شود.

تغذیه یکنواخت دستگاه ها به وسیله ویبراتور

استفاده از موتور های ویبراتور در ماشین آلات گروه صنعتی سیفی موجب شده است تا محصولات به صورت یکنواخت و منظم وارد دستگاه شوند. این کار موجب می شود تا عملیات فرآوری با دقت بالایی انجام گرفته و محصول نهایی از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

سایر مزایای خط فرآوری پسته سیفی
  • ظرفیت و حجم کاری بالا
  • میزان مصرف برق پایین
  • سهولت در استفاده توسط کاربر
  • ابعاد مناسب برای فضای کارگاه
  • دارای پایه های چرخی جهت سهولت در جابجایی دستگاه ها
  • قابل استفاده برای محصولات خشکباری مختلف
  • قابلیت کنترل از راه دور به وسیله تلفن همراه
  • ارائه گزارش عملکرد روزانه، هفتگی و ماهانه

مشخصات فنی دستگاه های خط فرآوری پسته

دستگاه پوک شکن پسته (پسته شکن)

• وزن: 200 کیلوگرم
• مصرف برق: 1000 وات (تک فاز / سه فاز)
• ظرفیت: 100 تا 150 کیلوگرم بر ساعت

دستگاه جداکننده پوست از مغز پسته

• وزن: 850 کیلوگرم
• مصرف برق: 6000 وات (سه فاز)
• ظرفیت: 300 کیلوگرم بر ساعت

دستگاه سورتینگ پسته

• وزن: 480 کیلوگرم
• مصرف برق: 1500 وات (تک فاز)
• ظرفیت: 200 تا 300 کیلوگرم بر ساعت

نوار دستچین پسته (3 اندازه)

• طول نوار: 4 ، 6 و 8 متر
• عرض نوار: 68 سانتی متر
• وزن: 400 ، 500 و 600 کیلوگرم
• مصرف برق: 1500 وات

طرز کار خط فرآوری پسته سیفی

برای شروع فرآوری محصولات ابتدا بایستی دستگاه های مختلف این خط، از جمله دستگاه پوک شکن و دستگاه سورتینگ را تنظیم نمایید. برای این کار طبق دستور العمل زیر عمل کنید:

نحوه تنظیم دستگاه پوک شکن سیفی

برای شکستن محصولات مختلف ابتدا بایستی دستگاه را تنظیم کنید. برای این کار طبق دستور العمل زیر عمل کنید:

دستگاه پوک شکن را روشن نموده و چند عدد پسته را از دریچه بازدید داخل دستگاه بریزید. اگر پسته ها بدون شکسته شدن از دستگاه خارج شدند، پیچ تنظیم دستگاه را در جهت خلاف عقربه های ساعت (↓) گردانده و دوباره امتحان کنید. این کار را تا زمان شکستن پوست سخت پسته به شکل مطلوب ادامه دهید و سپس از دستگاه استفاده نمایید.

اگر محصول خروجی بیش از حد خرد شود، دستگاه به صورت بهینه تنظیم نشده و باید پیچ تنظیم را در جهت ساعتگرد (↑) بچرخانیم تا به حالت بهینه برسد. یکی از ویژگی های این دستگاه، شکستن پوست سخت محصولات مختلف بدون نیاز به سورت و اندازه بندی محصولات است. اما در صورتی که قبل از شکستن سورتینگ پسته را انجام دهید، کیفیت محصول خروجی افزایش می یابد.

در صورتی که از دستگاه سورتینگ استفاده نمی کنید، می توانید پوک شکن سیفی را مطابق با اندازه بزرگترین پسته ها تنظیم کرده و شکستن محصولات را انجام دهید. به این طریق پسته های کوچکتر بدون شکسته شدن از دستگاه خارج می شوند. در ادامه کار دستگاه را برای شکستن پسته های کوچکتر تنظیم کنید. در این روش معمولا پس از سه مرحله پوست سخت تمام پسته ها شکسته خواهد شد.

نحوه تنظیم دستگاه سورتینگ پسته

برای سورت محصولات مختلف ابتدا بایستی دستگاه را تنظیم کنید. برای این کار طبق دستور العمل زیر عمل کنید:

ابتدا پیچ تنظیم در ابتدای دستگاه را آزاد کرده و فاصله غلطک ها را به گونه ای تنظیم نمایید که کوچکترین سایز پسته از آن رد شود. سپس پیچ تنظیم دستگاه را قفل کرده، درب دستگاه را ببندید و دستگاه را روشن کنید. سپس چند عدد از کوچکترین پسته ها را داخل دستگاه بریزید. اگر محصول از خروجی سایز 1 خارج شد، پیچ تنظیمِ ابتدا، تنظیم شده است.

در مرحله بعد پیچ تنظیم در انتهای دستگاه را آزاد کرده و فاصله غلطک ها را به گونه ای تنظیم نمایید که بزرگترین سایز پسته از آن عبور کند. سپس پیچ تنظیم دستگاه را قفل کرده و دستگاه را روشن نمایید. سپس چند عدد از بزرگترین پسته ها را داخل دستگاه بریزید. اگر محصول از آخرین خروجی سایز 4 یا 6 خارج شد، پیچ تنظیم انتها، تنظیم شده است.

پس از انجام مراحل فوق، از سفت بودن پیچ ابتدا و انتها اطمینان حاصل نموده و هاپر ورودی را تغذیه نمایید. دقت کنید که دریچه تنظیم ورودی هاپر با توجه به محصولات مختلف باز شود. سپس دستگاه را روشن نمایید.

ضمانت نامه خط فرآوری پسته سیفی

یکی از خدماتی که گروه صنعتی سیفی به مشتریان خود ارائه می کند، ضمانت نامه 2 ساله دستگاه های مختلف است. این ضمانت نامه در 2 قالب گارانتی 3 ماهه و گارانتی 2 ساله دستگاه ها ارائه میشود. بدین صورت که در 3 ماه اول پس از خرید دستگاه توسط مشتری، هر اتفاقی که برای دستگاه رخ دهد، گروه صنعتی سیفی مسئولیت ارائه خدمات رایگان از جمله تعمیر و حمل و نقل دستگاه را میپذیرد.

پس از این مدت تا 2 سال پس از فروش، در صورت بروز هرگونه اتفاق برای دستگاه ها، باز هم هزینه تعمیرات بر عهده ما بوده و مشتری تنها موظف به پرداخت هزینه حمل و نقل خواهد بود. ضمنا مجموعه ما تا مدت 10 سال پس از فروش دستگاه، خود را موظف به ارائه خدمات پس از فروش و ارتباط مستمر با مشتریان در رابطه با نگهداری و تعمیرات دستگاه ها می داند.

نظر مشتریان درباره نوار نقاله

خرید خط فرآوری پسته سیفی

گروه صنعتی سیفی در اکثر شهرستان های خشکبار خیز ایران نمایندگی دارد. تویسرکان، نجف آباد، بردسکن، فیض آباد، خوی و سامان جزء این شهرستان ها می باشند. مشتریان محترم برای تست کیفیت دستگاه ها می توانند با محصول مورد نظر خود به نمایندگی های گروه صنعتی سیفی در شهرهای مختلف و یا دفتر مرکزی ما در شهرستان پاکدشت مراجعه کنند.

قیمت خط فرآوری پسته سیفی

قیمت ماشین آلات گروه صنعتی سیفی با توجه به قطعات به کار رفته در طراحی و ساخت آن ها تعیین می شود. با توجه به متغیر بودن قیمت قطعات سازنده دستگاه از جمله بدنه فولادی، الکتروموتور و ویبراتور، قیمت دستگاه های خط فرآوری نیز در بازه های زمانی مختلف متغیر خواهد بود. برای اطلاع از قیمت دستگاه های سیفی می توانید شماره خود را در باکس زیر وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

آیا خرید خط فرآوری پسته سیفی توجیه اقتصادی دارد؟

خط فرآوری پسته گروه صنعتی سیفی از چند جنبه برای مشتری صرفه اقتصادی دارد. در وهله اول این خط فرآوری میزان خرده مغز و تلفات در حین کار را به حداقل می رساند و مشابه یک دست حرفه ای پسته را مغز می کند. همچنین استفاده از این خط فرآوری سرعت کار را بالاتر برده و در یک روز با 8 ساعت کاری، می تواند حدود 5 تن از انواع پسته را فرآوری کند. در ضمن این خط نیاز به نیروی کار را به حداقل رسانده و هزینه ها را کم می کند. در واقع این دستگاه به کمک یک یا دو کاربر می تواند حداکثر کارایی خود را داشته باشد.