خط فرآوری پسته گروه صنعتی سیفی

ظرفیت بالای تولید و فرآوری خشکبار در ایران

کشور ایران یکی از برترین تولیدکنندگان خشکبار در میان کشورهای دنیا محسوب میشود. به طوری که طبق آخرین رتبه بندی سازمان جهانی فائو ایران در تولید محصولات گردو، پسته، بادام و فندق به ترتیب در رتبه های سوم، اول، سوم و هشتم دنیا قرار دارد. به همین دلیل بازار تولید، فرآوری و فروش محصولات خشکباری در کشور بسیار پر رونق بوده و باغداران سود سرشاری را از تولید و فرآوری آن ها در کشور به دست می آورند.

فرآوری خشکبار مراحل مختلفی را شامل میشود که از پوست گیری محصول شروع شده و تا بسته بندی و فروش آن ادامه دارد. یکی از مراحل مهم فرآوری خشکبار، شکستن پوست سخت محصول و خارج کردن مغز از پوست آن است. در گذشته به دلیل عدم وجود یا کمبود دستگاه های صنعتی، این مرحله فرآوری توسط نیروی کار انجام میشد. اما با گسترش مکانیزاسیون در صنعت خشکبار کشور، اکنون این کار به وسیله دستگاه های پوست سخت شکن صنعتی انجام میشود.

از دیگر مراحل فرآوری میتوان به سورت و اندازه بندی محصولات خشکباری در سایز و اندازه های مختلف اشاره کرد. این کار موجب می شود تا شما محصولات خود را با ارزش افزوده بیشتری به بازار عرضه کرده و سود بیشتری را کسب کنید. اما با تجمیع دستگاه های مختلف فرآوری و راه اندازی یک خط فرآوری خشکبار، شما می توانید صفر تا صد فرآوری یک محصول را خودتان انجام داده و ارزش افزوده بسیار زیادی را از این طریق به محصول خود اضافه کنید.

خط فراوری پسته

خط فراوری خشکبار گروه صنعتی سیفی

ما در گروه صنعتی سیفی با طراحی چند دستگاه مختلف فراوری خشکبار، موفق شدیم تا یک خط فراوری ساده، کارآمد و کم هزینه را طراحی کنیم. این خط شامل یک دستگاه سورتر 6 کاناله، 2 دستگاه پوست سخت شکن، یک نوار نقاله (بالابر) و یک دستگاه جدا کننده پوست از مغز می شود. مراحل کار این خط به این صورت است که ابتدا محصولات را با استفاده از سورتر 6 کاناله در 6 اندازه مختلف دسته بندی می کنیم. سپس محصولات را به نوبت در دستگاه های پوست سخت شکن وارد می کنیم. دقت این دستگاه پوست سخت شکن بسیار بالا بوده و کمترین میزان خرده مغز را در محصولات مختلف از خود بر جای می گذارد.

پس از شکسته شدن پوست سخت محصولات، مغز و پوست شکسته شده با استفاده از یک دستگاه بالابر به صورت اتوماتیک به دستگاه جداکننده پوست از مغز منتقل می شوند. در این مرحله پوست و مغز محصول از هم جدا می شود. پس از آن شما می توانید با دستچین کردن محصولات توسط نوار نقاله دستچین، برخی محصولات که برای عرضه بازار خیلی مناسب نیستند را جدا کرده و باقی محصولات را برای عرضه کردن به بازار آماده سازی کنید.

چگونه با خط فرآوری یک کسب و کار ایجاد کنیم؟

با تهیه این خط فرآوری خشکبار شما می توانید یک کسب و کار کم هزینه و مطمئن را راه اندازی کنید که البته فضای خیلی زیادی را هم اشغال نمی کند. مخصوصا اگر شما در مناطقی ساکن هستید که تولیدات خشکباری در آنجا فراوان است، شما می توانید محصولات را با قیمت مناسبی تهیه کرده و پس از فرآوری با قیمت بسیار خوبی به بازار عرضه کرده و سود سرشاری را کسب کنید. از مزایای مهم این خط فرآوری این است که برای محصولات مختلفی از جمله پسته، گردو، بادام، فندق و بادام زمینی قابل استفاده است و این قابلیت را به شما می دهد که بازار گسترده تری داشته باشید.

برای مطلع شدن از قیمت دستگاه شماره خود را وارد نمایید.

خط فرآوری خشکبار