دستگاه پسته شکن صنعتی گروه صنعتی سیفی

فرآوری پسته از لحظه برداشت آن شروع شده و تا زمان عرضه به بازار ادامه دارد. امروزه تمام مراحل فرآوری پسته به صورت اتوماتیک و با دستگاه های مختلف، تحت عنوان خط فرآوری پسته انجام می گیرد. این خط شامل دستگاه های پسته شکن (مغز کن پسته)، سورتینگ پسته، نوار دستچین پسته و … است. دستگاه پسته شکن گروه صنعتی سیفی یکی از دستگاه های مورد استفاده در خط فراوری پسته است که برای شکستن پوست سخت انواع پسته به کار می رود.
این دستگاه در نوع پسته شکن بزرگ و پسته شکن کوچ ساخته و تولید می شوند. ظرفیت دستگاه پسته شکن بزرگ 100 الی 150 و ظرفیت پسته شکن کوچک 50 الی 75 کیلوگرم بر ساعت است. پسته شکن صنعتی گروه صنعتی سیفی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

با پسته شکن سیفی مراقب مغزهاتون باشید

مزایای پسته شکن گروه صنعتی سیفی

قابلیت تنظیم پسته شکن برای ارقام مختلف پسته

دستگاه پوک شکن پسته گروه صنعتی سیفی به گونه ای طراحی شده است که می توان فاصله بین صفحات شکن آن را تغییر داد. از همین رو این دستگاه برای شکستن پوست سخت انواع پسته از جمله پسته اکبری، پسته احمدآقایی و پسته کله قوچی کاربرد دارد. البته به دلیل توپر بودن پسته قزوین، این دستگاه برای شکستن پوست پسته قزوین کاربرد چندانی ندارد.

کیفیت بالای مغز خروجی پسته شکن سیفی

یکی از مهم ترین مزایای پوک شکن صنعتی گروه صنعتی سیفی، میزان خرده مغز بسیار کم در محصولات مختلف است.در واقع این دستگاه می تواند پسته رفسنجان، پسته دامغان و پسته فیض آباد را با کیفیت بالایی مغز کند. میزان دقت این دستگاه برای مغز کردن ارقام مختلف پسته حداقل 93% و حداکثر 99% می باشد.

تغذیه یکنواخت پسته شکن به وسیله ویبراتور

استفاده از موتور های ویبراتور در دستگاه مغز کن پسته گروه صنعتی سیفی موجب شده است تا محصولات به صورت یکنواخت و منظم وارد صفحات شکن شوند. این کار موجب می شود تا محصول در دستگاه گیر نکرده و کیفیت مغز خروجی افزایش یابد.

سایر مزایای پسته شکن سیفی
 • ظرفیت و حجم کاری بالا
 • میزان مصرف برق پایین
 • سهولت در استفاده توسط کاربر
 • ابعاد مناسب برای فضای کارگاه
 • دارای پایه های چرخی جهت سهولت در جابجایی
 • قابل استفاده برای محصولات خشکباری مختلف

مشخصات فنی دستگاه پسته شکن برقی

پسته شکن های برقی گروه صنعتی سیفی مصرف برق پایینی داشته و به انتخاب کاربر، در دو نوع الکتروموتور تک فاز و سه فاز تولید می شود. پسته شکن بزرگ دارای توان 1000 وات و پسته شکن کوچک دارای توان 500 وات می باشد.

البته پسته شکن برقی گروه صنعتی سیفی غیر از مغز کردن پسته، برای مغز کردن محصولات دیگری مانند گردو، بادام و فندق نیز کاربرد دارد. در ادامه به ظرفیت این دستگاه ها برای محصولات مختلف اشاره می کنیم.

ظرفیت پسته شکن برقی بزرگ برای شکستن انواع خشکبار
 • گردو: 100 کیلوگرم در ساعت
 • بادام: 100 کیلوگرم در ساعت
 • تخمه آفتابگردان: 100 کیلوگرم در ساعت
 • فندق: 100 الی 150 کیلوگرم در ساعت
 • پسته: 100 الی 150 کیلوگرم در ساعت
 • بادام زمینی: 150 کیلوگرم در ساعت
 • هسته زردآلو: 200 کیلوگرم در ساعت
ظرفیت پسته شکن برقی کوچک برای شکستن انواع خشکبار
 • گردو: 50 کیلوگرم در ساعت
 • بادام: 50 کیلوگرم در ساعت
 • تخمه آفتابگردان: 50 کیلوگرم در ساعت
 • فندق: 50 الی 75 کیلوگرم در ساعت
 • پسته: 50 الی 75 کیلوگرم در ساعت
 • بادام زمینی: 75 کیلوگرم در ساعت
 • هسته زردآلو: 100 کیلوگرم در ساعت
ویژگی های دستگاه گیان

طرز کار دستگاه پوک شکن سیفی

برای شکستن محصولات مختلف ابتدا بایستی دستگاه را تنظیم کنید. برای این کار طبق دستور العمل زیر عمل کنید:

دستگاه پوک شکن را روشن نموده و چند عدد پسته را از دریچه بازدید داخل دستگاه بریزید. اگر پسته ها بدون شکسته شدن از دستگاه خارج شدند، پیچ تنظیم دستگاه را در جهت خلاف عقربه های ساعت (↓) گردانده و دوباره امتحان کنید. این کار را تا زمان شکستن پوست سخت پسته به شکل مطلوب ادامه دهید و سپس از دستگاه استفاده نمایید.

اگر محصول خروجی بیش از حد خرد شود، دستگاه به صورت بهینه تنظیم نشده و باید پیچ تنظیم را در جهت ساعتگرد (↑) بچرخانیم تا به حالت بهینه برسد. یکی از ویژگی های این دستگاه، شکستن پوست سخت محصولات مختلف بدون نیاز به سورت و اندازه بندی محصولات است. اما در صورتی که قبل از شکستن سورتینگ پسته را انجام دهید، کیفیت محصول خروجی افزایش می یابد.

در صورتی که از دستگاه سورتینگ استفاده نمی کنید، می توانید پوک شکن سیفی را مطابق با اندازه بزرگترین پسته ها تنظیم کرده و شکستن محصولات را انجام دهید. به این طریق پسته های کوچکتر بدون شکسته شدن از دستگاه خارج می شوند. در ادامه کار دستگاه را برای شکستن پسته های کوچکتر تنظیم کنید. در این روش معمولا پس از سه مرحله پوست سخت تمام پسته ها شکسته خواهد شد.

ضمانت نامه دستگاه پوک شکن صنعتی

یکی از خدماتی که گروه صنعتی سیفی به مشتریان خود ارائه می کند، ضمانت نامه 2 ساله دستگاه های مختلف است. این ضمانت نامه در 2 قالب گارانتی 3 ماهه و گارانتی 2 ساله دستگاه ها ارائه میشود.بدین صورت که در 3 ماه اول پس از خرید دستگاه توسط مشتری، هر اتفاقی که برای دستگاه رخ دهد، گروه صنعتی سیفی مسئولیت ارائه خدمات رایگان از جمله تعمیر و حمل و نقل دستگاه را میپذیرد.

پس از این مدت تا 2 سال پس از فروش، در صورت بروز هرگونه اتفاق برای دستگاه ها، باز هم هزینه تعمیرات بر عهده ما بوده و مشتری تنها موظف به پرداخت هزینه حمل و نقل خواهد بود. ضمنا مجموعه ما تا مدت 10 سال پس از فروش دستگاه، خود را موظف به ارائه خدمات پس از فروش و ارتباط مستمر با مشتریان در رابطه با نگهداری و تعمیرات دستگاه ها می داند.

دستگاه پسته شکن تولید شده توسط گروه سیفی

خرید دستگاه پسته شکن سیفی

گروه صنعتی سیفی در اکثر شهرستان هایی که به صورت گسترده پسته تولید می کنند، نمایندگی دارد. رفسنجان، بردسکن و فیض آباد جزء این شهرستان ها می باشند. مشتریان محترم برای تست کیفیت دستگاه ها می توانند با محصول مورد نظر خود به نمایندگی های گروه صنعتی سیفی در شهرهای مختلف و یا دفتر مرکزی ما در شهرستان پاکدشت مراجعه کنند.

قیمت دستگاه پسته شکن تمام اتوماتیک

قیمت ماشین آلات گروه صنعتی سیفی با توجه به قطعات به کار رفته در طراحی و ساخت آن ها تعیین می شود. با توجه به متغیر بودن قیمت قطعات سازنده دستگاه از جمله بدنه فولادی، الکتروموتور و ویبراتور، قیمت دستگاه نیز در بازه های زمانی مختلف متغیر خواهد بود. برای اطلاع از قیمت دستگاه های سیفی می توانید شماره خود را در باکس زیر وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

آیا خرید دستگاه پوک شکن سیفی توجیه اقتصادی دارد؟

خرید دستگاه پوک شکن سیفی از چند جنبه برای مشتری صرفه اقتصادی دارد. در وهله اول این دستگاه میزان خرده مغز در حین کار را به حداقل می رساند و مشابه یک دست حرفه ای بادام ها را مغز می کند. با توجه با ارزش ریالی بالای پسته، پایین بودن میزان تلفات اهمیت زیادی دارد. همچنین استفاده از این دستگاه سرعت کار را بالاتر برده و در یک روز با 8 ساعت کاری، می تواند حدود 1200 کیلوگرم از انواع پسته را مغز کند. در ضمن این دستگاه نیاز به نیروی کار را به حداقل رسانده و هزینه ها را کم می کند. در واقع این دستگاه به کمک یک کاربر می تواند حداکثر کارایی خود را داشته باشد.