خط فراوری خشکبار

فرآوری خشکبار در ایران

کشور ایران یکی از برترین تولیدکنندگان خشکبار در میان کشورهای دنیا محسوب میشود. به طوری که طبق آخرین رتبه بندی سازمان جهانی فائو ایران در تولید محصولات گردو، پسته، بادام و فندق به ترتیب در رتبه های سوم، اول، سوم و هشتم دنیا قرار دارد. به همین دلیل بازار تولید، فرآوری و فروش محصولات خشکباری در کشور بسیار پر رونق بوده و باغداران سود سرشاری را از تولید و فرآوری آن ها در کشور به دست می آورند.

فرآوری خشکبار مراحل مختلفی را شامل میشود که از پوست گیری محصول شروع شده و تا بسته بندی و فروش آن ادامه دارد. یکی از مراحل مهم فرآوری خشکبار، شکستن پوست سخت محصول و خارج کردن مغز از پوست آن است. در گذشته به دلیل عدم وجود یا کمبود دستگاه های صنعتی، این مرحله فرآوری توسط نیروی کار انجام میشد. اما با گسترش مکانیزاسیون در صنعت خشکبار کشور، اکنون این کار به وسیله دستگاه های پوست سخت شکن صنعتی انجام میشود.

از دیگر مراحل فرآوری میتوان به سورت و اندازه بندی محصولات خشکباری در سایز و اندازه های مختلف اشاره کرد. این کار موجب می شود تا شما محصولات خود را با ارزش افزوده بیشتری به بازار عرضه کرده و سود بیشتری را کسب کنید. اما با تجمیع دستگاه های مختلف فرآوری و راه اندازی یک خط فرآوری خشکبار، شما می توانید صفر تا صد فرآوری یک محصول را خودتان انجام داده و ارزش افزوده بسیار زیادی را از این طریق به محصول خود اضافه کنید.