کشورهای عربی

عراق 🇮🇶

مناطق شمالی عراق به دلیل کوهستانی بودن دارای محصولات خشکباری خوبی هستند. عمده ترین محصول خشکباری این کشور بَنه (پسته کوهی) هست که ابعاد کوچکی دارد اما طعم و مزه آن حتی از پسته های سایز بزرگ صادراتی نیز بهتر است. به همین دلیل از این نوع پسته بیشتر در تولید کره پسته، پودر پسته و … استفاده میکنند. تجار منطقه کردستان عراق در زمینه خشکبار بسیار فعال هستند و گروه صنعتی سیفی در سالیان اخیر چندین دستگاه را به این کشور صادر کرده است.

قطر، امارات و عمان 🇶🇦🇦🇪🇴🇲

این کشورها خود تولید کننده محصولات خشکباری نیستند، اما از بزرگترین کشورهایی هستند که به عنوان مجاری صادرات خشکبار به کشورهای آسیای غربی و شمال آفریقا شناخته میشوند. این کشورها محصولات خشکباری از قبیل پسته، بادام، گردو و فندق از مناطق مختلف دنیا خریداری کرده و مراحل اولیه و ثانویه فرآوری را به روی آنها انجام داده و محصولات بسته بندی شده را به کشورهای دیگر صادر میکنند. به همین دلیل این سه کشور نیز در سالیان اخیر دستگاه های گروه صنعتی سیفی را برای نیل به اهداف صادراتی خود خریداری کرده و استفاده کرده اند.

کشورهای آسیای میانه

افغانستان 🇦🇫

افغانستان یکی از قطب های تولید بادام در دنیاست. بادام های این کشور به دلیل ارگانیک بودن، سایزهای متفاوتی داشته و در نتیجه نیاز به سورت شدن دارند. بادام و پسته  این کشور که اتفاقا از طعم و مزه بسیار خوبی هم برخوردارند، به هند و کشورهای اروپایی صادر میشوند. گروه صنعتی سیفی در سال 1397 نمایندگی خود را در این کشوره راه اندازی کرد و محصولات زیادی را از این طریق به کشور افغانستان صادر کرده است.

تاجیکستان 🇹🇯

این کشور نیز مانند کشور افغانستان محصولات بادام، گردو و فندق را به صورت ارگانیک تولید میکند. بیشتر محصولات خشکباری این کشور به روسیه صادر میشوند اما تاجیکستان از نظر ماشین آلات فرآوری خشکبار در شرایط خوبی قرار ندارد. به همین دلیل دستگاه های گروه صنعتی سیفی از جمله اولین ماشین آلات فرآوری خشکبار محسوب میشوند که به این کشور صادر شده اند.

ترکمنستان 🇹🇲

کشور ترکمنستان که همسایه شمالی کشور ما محسوب می شود نیز یکی از کشورهایی است که به میزان قابل توجهی بادام تولید می کند. از همین رو تجار این کشور در سالیان اخیر، دستگاه های تولیدی گروه صنعتی سیفی را به منظور فرآوری بادام به کشور خود وارد کرده اند.

قزاقستان 🇰🇿

کشور قزاقستان نیز مانند دیگر کشورهای آسیای میانه در تولید محصولات خشکباری علی الخصوص محصول گردو کشور شناخته شده ای است. گروه صنعتی سیفی در سال جاری برای اولین بار ماشین آلات خود را به این کشور صادر کرده است.

کشورهای اروپایی

اسپانیا 🇪🇦

کشور اسپانیا یکی از بزرگترین کشورهای تولیدکننده خشکبار و دومین کشور تولیدکننده بادام در دنیا پس از آمریکا می باشد. همچنین این کشور مانند اکثر کشورهای حاشیه دریای مدیترانه میزان فندق زیادی را تولید و به بازارهای جهانی عرضه می کند. گروه صنعتی سیفی در سالیان اخیر چندین بار خط فرآوری خشکبار خود را به این کشور ارسال کرده است.

رومانی 🇷🇴

کشور رومانی یکی از قطب های تولید گردو و فندق در اروپا و در دنیا محسوب میشود. در نتیجه فرآوری این محصولات خشکباری یکی از دغدغه های تجار این کشور محسوب میشود. گروه صنعتی سیفی برای اولین بار در سال 1398 ماشین آلات خود را به این کشور اروپایی صادر نموده است.